Toros C200 200 Lt. Çapa Makinası İçin İlaçlama Makinası

Ürün Kodu: C200

Marka: Toros

star star star star star 0 Değerlendirme
6,500.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
Yerli Üretim
En geç 21 Haziran, 2021 Pazartesi günü kargoda.

TOROS C200 - 200 Lt. Çapa Makinesi İçin İlaçlama Makinesi

200 Litre depo kapasiteli, çapa makinesi kuyruk mili ile çalışan, çekilir tip ilaçlama makinesidir. Çapa makinesine bağlantı yapıldığında 4 tekerlekli önden çekişli bir makine haline gelir. Sürücü için oturma yeri vardır. Kampana fren sistemi mevcuttur. Küçük ölçekteki bağ ve bahçe ilaçlamalarında kullanılabilir. Makinenin çalışabilmesi için uygun ölçüde kuyruk mili çıkışı bulunan bir çapa makinesi gerekiyor. Çapa Makinesine ait tekerlek olması gerekiyor. Ayrıca ilaçlama hortumu ve ilaçlama tabancası da gerekli...

 

KOŞTAŞ TARIM MAKİNALARI TARAFINDAN ÜRETİLEN %100 YERLİ ÜRÜNDÜR.

 

Teknik Özellikleri

 • 200 Lt Polyester (Fiberglas) Depo

 • Kampana fren sistemi

 • Koştaş A7 - 2 Pistonlu Pompa (21 Lt/dk Debili)

 • Normal Çalışma basıncı : 30 bar (Maks: 40 bar)

 • 400x8 Dubleks Tekerler

 • Porfil Şasi

 • Depo Boşaltıcı

 • Hidrolik Karıştırma Sistemi

 • Regülatör (By-Pass) " Tabanca kapalı iken herhangi bir sıkışma ya da patlama olmaz. Tüm sıvı depoya geri döner."

 • Şaftsız Pompa – Kuyruk Mili Bağlantısı ile Tamamen Güvenlidir. Makinede dönen parçalar tamamen koruma altına alınmıştır. Kullanım tehlike riski çok düşüktür.

 • RESİMLERDEKİ ÇAPA MAKİNELERİ ÜRÜNE DAHİL DEĞİLDİR. Ürün Sadece Şasi-depo-pompa şeklindedir.

 • Çapa Makinesine montaj edildikten sonra trafiğe çıkması kesinlikle yasaktır.

Diğerlerinden Farkı Nedir?

Toros C200 ün pompası, çapa makinesinin kuyruk miline doğrudan şaftsız olarak bağlanır. Dönen parçalar tamamen koruma altına alınmıştır. Pompa, hareketini motor kuyruk milinden aldığı için, çapa makinesi dururken de yürürken de ilaçlama yapılabilir. Diğer modeller şaft kullanarak hayatınızı riske atmaktadır. Çapa makineleri bilinen traktörlerden daha hızlı dönen bir kuyruk mili devrine sahip olduğundan, yüksek devirde dönen korumasız bir şaftın yerinden çıkması, bacak kopması gibi kalıcı hasarlar verebilir hatta sizi öldürebilir. Traktörlerin kuyruk mili devri 540 devir/dakika iken çapa makinelerinde bu devir 3600 devir/dakikaya çıkmaktadır. Bu yüzden ürün alırken dikkatli seçim yapmalısınız.

Nasıl Montaj Edilir?

Toros C200 ün ilaçlama pompası, doğrudan çapa traktörünün kuyruk miline FLANŞ denilen aparat yardımıyla bağlanır. Şasi-Depo Gurubu çapa traktörünün çeki demirine, çapa makinesinin kendi pimi ile bağlanır. Sırasıyla montaj şekli aşağıdaki gibidir. Montaj sırasında 1 adet 12-13 anahtar, 1 adet düz tornavida, flanş bağlantısı için 1 adet allen anahtar (çapa modeline göre değişen 5,6,8 veya 10mm) gerekir.

 

1 nolu resimde görüleceği gibi çapa makinesi, çapa makinesine takılacak tekerlekler, pompa ve şasi depo grubu sıralanır. 2 nolu resimdeki gibi çapa makinasının çapalama bıçakları 1 adet civatanın sökülmesiyle bütün olarak yerinden çıkarılır. 3 nolu resimdeki gibi bıçakların söküldüğü yerlere tekerlekler takılır ve civatalar yerine takılır. 4 nolu resimdeki gibi her çapa makinesine farklı olarak üretilen flanşımız takılır. 5 nolu resimdeki gibi Koştaş A22 - A7 pompamız flanşa takılır ve civataları sıkılır. 6 nolu resimdeki gibi şasi depo grubu çeki demirine takılır, çeki pimi yerine geçilirir ve emniyet pimi takılır. 7 nolu resimdeki gibi depodan gelen emiş hortumu ve 8 nolu resimdeki basınç hortumu yerine takılır.

 

               

 

Montaj Aparatları

Toros C200, her çapa makinesi için özel olarak üretilen aparatlarla çapa makinesine montaj edilir. Aparatlar alttaki resimlerde görüldüğü gibi 3 adettir. 1 nolu resimde görülen Çapa Flanşı, çapa makinasının kuyruk mili kısmına 2 adet civata ile montaj edilir ve pompanın çapa makinesine bağlanmasını sağlar. 2 nolu resimde görülen Metal Kablin, çapa makinasının kuyruk milinin dişi olanıdır. Çapa makinasının kuyruk milinden alınan hareketi pompaya aktarır. 3 nolu resimde görülen Çeki Çatalı, şasi depo grubunu çapa makinasına bağlar.


 

    

Montaj Aparatları Ölçüsü Nasıl Alınır?

Üstteki 1 nolu resimde görülen Çapa Flanşı, çapa makinesinin kuyruk mili çıkışına bağlanır. Üst mil, motor kuyruk milidir. Flanş, motor kuyruk milini ortalayacak şekilde takılır. (4 nolu Montaj resmine bakınız) Metal kablin (üstteki 2 nolu resim), çapa makinesinin motorundan aldığı gücü, pompaya aktarır. Burada flanş ve metal kablin için gerekli ölçüler;


 

Üst kuyruk mili çapı (20mm gibi) ve diş adedi (6 adet gibi)

Üst kuyruk milinin arkasındaki keçenin numarası (20x47x7 gibi) (Eğer keçenin takılı olduğu kısım farklı işlenmiş ise keçe ölçüsü 20x42x7 olup keçenin önünde daha geniş bir çap var ise mesela 47 mm gibi olan ölçü gerekir)

Üst kuyruk milinin sağ ve solundaki 2 adet kılavuzlu deliklerin merkezden merkeze ölçüsü (90mm gibi) ve delik iç çap ölçüsü (8,5mm ise M10 Kılavuz gibi)

Üst kuyruk mili ile alt kuyruk mili merkezden merkeze ara ölçü mm (50 mm gibi)

Alt kuyruk milinin çapı ve diş adedi

Çeki çatalı ölçüsü için, çapa makinenizin arka çeki demirine bağlanmış sağa sola oynayabilen bir dikey duran demirin ölçüsü gerekir. Çeki demirini emniyet pimini sökerek yerinden çıkarınız. Söktüğünüz demir C harfine benzer şekilde (kurtağzı denilir) bir parçadır. Bu demirin C olan kısmının iç mesafe ölçüsü (mesela 61mm gibi) ve içine giren emniyet piminin çapı (mesela 20mm gibi) gerekir. Burada belirtilen ölçüleri bize buradan bildirebilirseniz C200 'ün çapanıza uyumlu olup olmadığı konusunda size bilgi verebiliriz.

Hangi Çapa Makinelerine Uyumlu?

Toros C200, bir çok yerli ve ital çapa makinalarına uyum sağlamaktadır. Çinde üretilen çapa makinalarının kuyruk mili çıkışları herhangi bir aparat bağlamaya imkan vermediğinden, çin malı çapa makinalarına sadece kendinden motorlu (C200B gibi) tip ilaçlama makinaları üretebiliyoruz. Aşağıda bazı çapa makinası marka ve modelleri belirtilmiştir. Burada belirtilen marka ve model dışında bir çapa makinanız var ise yukarıda belirtilen ölçüleri bize buradan bildirerek, Toros C200 ün kendi çapa makinanıza uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


 

 • Yağmur Marka Çapa Makinalarının, YET250, YET300, YET320, YET360, YET510, Safir 120, Elmas 80, Flaş 240 modellerine uyumludur.

 • Taral Marka Çapa Makinalarının, 22M, 32M, 41M, 51M, 41S, 51S modellerine uyumludur.

 • Anadolu Motor - Antrac Marka Çapa Makinalarının, 160, 200, 220, 315, 360 modellerine uyumludur.

 • Bertollini Marka Çapa Makinalarının, 215 modellerine uyumludur.


 

Makinede Fren Sistemi Var Mı?

Toros C200, arabalardaki gibi kampana fren sistemiyle donatılmıştır. Sürücünün oturma yerine uygun mesafede yerleştirilmiş fren pedalına basarak makinenizi durdurabilirsiniz. C200 ün yaklaşık boş ağırlığı 80 Kg civarındadır. Sürücü ve ilaçlı sıvı ile beraber yaklaşık 350 KG olmaktadır. Bir de çapa makinenizi hesaba katarsak toplam ağırlık 500 KG olur. Toros C200 ün bu kadar yükü, rampa aşağı durdurabilecek kadar güçlü frenleri vardır.

Kullanım Şekli

Makinenin, sürücü için depo üzerinde oturma yeri mevcuttur. Makinenin kumanda teşkilatı sürücünün oturma yerine yakın olarak yerleştirilmiştir. Makine, çapa makinesi ile birlikte hareket ederken veya hareketsiz halde iken ilaçlama yapabilmektedir. Yani makine ilaçlama yaparken ileri doğru gidebilir. Makine sabit olarak dururken de ilaçlama yapabilir. Bu iki ilaçlama arasında geçiş için herhangi bir parça sökümü veya tekerleklerin boşa çıkarılması gerekmez. Elle yapılan ilaçlamalarda bir kullanıcı makinenin hareketini kontrol etmekte, diğer bir kullanıcı ise püskürtme tabancası ile ilaçlama yapmaktadır. İstenirse tek kullanıcı dur kalk yaparak tek başına ilaçlama da yapabilir. Makinenin verimli olarak çalışabilmesi için en az 6.5 BG gücünde motora sahip bir çapa makinesine bağlanması gerekmektedir. Makine, eğimin fazla olmadığı bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Makine ile ilaçlama yaparken ilaçlama tabancasını kapatabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz. Regülatör sistemi, ilaçlama tabancasından çıkamayan tüm sıvıyı depoya geri gönderir. İlaçlama hortumu iç delik çapı 10 mm olmalı, hortum uzunluğu 200 metreyi geçmemelidir. Uzun ömür ve garanti şartları gereği orjinal yedek parçalar kullanılmalıdır. Makinayı, deposunda sıvı bulunmadan çalıştırmayınız.

İsteğe Bağlı Satın Alınabilecek Parçalar

 • ilaçlama tabancası

 • İlaçlama hortumu

 • Hortum sarma makarası

 • 4 Mt Ot İlaçlama Sistemi

 • Pompa yedek parçaları


 

Toros C200 ile Ot ilaçlamaları yapabilmenizi sağlayan 4m iş genişlikli ot ilaçlama aparatı takılabilmektedir. Ot ilaçlama aparatı, yüksekliği ayarlanabilir özelliktedir ve elle sökülüp takılır. Ayrıca herhangi bir yere çarpma durumunda katlanabilir kolları ileri veya geri katlanır. Bu özelliği sayesinde kırılma olmaz. Ot ilaçlama aparatı katlandığı zaman 120cm olmaktadır.

Havale / EFT (%3) :6,305.00 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

iyzico
Taksit tutarıToplam
Peşin-6,500.00 TL
23,419.00 TL6,838.00 TL
32,307.50 TL6,922.50 TL
61,191.67 TL7,150.00 TL
9828.39 TL7,455.50 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4